Pere- ja terviseseminar “Hoiame kokku!”

Üritus toimus  25. - 27. juulil  2008 ”Villa Marikas” Alajõel, Ida-Virumaal.  
 
Ürituse  eesmärgiks oli:
 
 • Pakkuda regulaarselt võimalust liigeshaigete lastega peredel kohtuda, et leida tuge, nõuandeid ja ka vastuseid oma muredele. Nõustajateks on spetsialistid (reumatoloog, psühholoog, füsioterapeut, sotsiaaltöötaja) ja haigusega kohanenud pered.
 • Tähtsustada elukvaliteeti, propageerides aktiivset eluviisi, positiivset ellusuhtumist ja eneseabitreeningut;
 • Pöörata suurt rõhku liikumisele, sportlikule tegevusele;
 • Jagada teavet sotsiaalsfääri seadusandlusest;
 • Esmahaigestunud lastega peredele anda võimalus leida sobivad tugiisikud. 
 
Seekordses suveseminari oli planeeritud 70. inimesele, kuid kohale tuli 66. Kokku võttis üritusest osa 20 peret. Osalejatest 16 inimest (5 esmahaigestunud lapsega peret) olid ühingu korraldatud seminaril esmakordselt.  
 
Osalesid  ja loenguid pidasid:
 
 • SA TÜK Lastekliiniku reumatoloog dr. Hille Liivamägi
 • SA TÜK Lastekliiniku psühholoog Külli Muug
 • SA TÜK Lastekliiniku füsoterapeut Ülle Utsal
 • SA TÜK Lastekliiniku sotsiaaltöötaja Helve Maripuu 
 
Osalejatelt saadud tagasiside põhjal võib öelda, et loengud olid neile huvitavad ja kasulikud. Aktiivselt kuulati nii psühholoogi kui ka sotsiaaltöötaja sõnavõtte. Küsiti palju küsimusi ja tekkis arutelu. Paljud kasutasid võimalust kõigi loengupidajatega individuaalselt konsulteerida. 
 
Suvisel pere- ja terviseseminaril oli meil võimalus kasutada looduslikku veekogu koos füsoterapeudiga, kes õpetas, kuidas kasutada vee tervistavat toimet. Osavõtt oli väga aktiivne, sest ilm juhtus olema selle suve üks soojemaid ja järvevesi mõnusalt karastav.
 
Tavapäraselt oleme seminarist osavõtjatel pakkunud võimalust tutvuda hipoteraapiaga. Nii ka sel korral organiseerisime lastele ja saatjatele ratsutamistunni. Seekordne hobustega sõbrustamine oli traagiline. Nimelt ei kontrollinud Vaikla puhkekeskuse tallimees korralikult sadula kinnitusi ja laps kukkus kõrgelt, hobuse seljast, kividele. Peale õnnetust ei julgenud teised lapsed enam hobuse selga istuda.  
 
Väga hästi võeti vastu töötoad. Lastega tegelejad Siivi ja Maarika õpetasid lastele ja vanematele viltimistehnikat ja kartulitrükki. Metsa all said lapsed mängida liikumismänge ja pilti teha enda joonistatud taustapildiga. Samuti said lapsed teadmisi plastiliinist liiklusmärke voolides, kuidas sügisel linnas hakkama saada nii, et auto haiget ei tee.
 
Evelin õpetas pärlitest keesid, võtmehoidjaid, mobiiltelefoni kaunistusi, sõrmuseid ja kõrvarõngaid tegema. Evelini pärlituba oligi seminarlaagri kõige populaarsem tegevuspaik nii laste kui ka täiskasvanute seas.  
 
Õhtuti toimusid vanemate vestlusringid, kuidas haigusega toime tulla. Esmahaigestunud laste vanemad said teada, et igal lapsel hakkab ja kulgeb haigus erinevalt. Oluline on hea kontakt arstidega ja tihe suhtlemine teiste haigete laste peredega. “Staažikatele” vanematele jätkus küsimusi varaste hommikutundideni. 
 
Kokkuvõtvalt võib öelda, et pere- ja terviseseminari eesmärgid said täidetud. Osalejad jäid rahule. 
 

Astu liikmeks!

Täida ära meie liikmesks astumise avaldus Internetis, mille leiad siit, või lae alla avalduse .DOC fail siit, mille võid välja printida ja meile tavapostiga saata aadressile:
Nimi: Liigesehaigete Laste Ühing
Aadress: Lunini 6, 51014 Tartu
Digitaalallkirjastatuna võite saata meile avalduse .doc faili e-posti aadressile info@rhlny.ee

Meie ühingu liikmeks astumise maks on 3,20 eurot ning osamaks ehk aastamaks samuti 3,20 eurot. Maksu saab tasuda ülekandega ühingu arvelduskonto numbrile selgitusega „liikme nimi” ja „liikmemaks”: Swedbank 221005140870.

Kuidas Liigesehaigete Laste Ühingut toetada?

Selleks on mitu võimalust:

 • Oleme tänulikud rahalise toetuse eest, mille võib kanda meie arvelduskonto numbrile: Swedbank   EE 372200221005140870 
 • Et rohkem ära teha, vajame ka motiveeritud abilisi, kes aitaksid meid seminaride korraldamisel, sponsorite leidmisel, ideede pakkumisel uutel üritustel ja paljus muus. Oma ettepanekute ja küsimustega oled lahkelt oodatud ühendust võtma e-posti aadressil: info@rhlny.ee

Täname tehtud või veel tehtava panuse eest!
 

 

Logi sisse