Pere- ja terviseseminar ”Aita ennast ja teisi!”

Üritus toimus 16. -17. jaanuar 2009 “Waide Motellis”, Rõngu vallas, Tartumaal.
 
Üritusse eesmärgiks oli:
 
 • Pakkuda regulaarselt võimalust sihtgrupil kohtuda, et leida tuge, nõuandeid ja ka vastuseid oma muredele. Nõustajateks on spetsialistid (reumatoloog, psühholoog, füsioterapeut, sotsiaaltöötaja, silmaarst, ortodont) ja haigusega kohanenud pered;
 • Tähtsustada elukvaliteeti, propageerides aktiivset eluviisi, positiivset ellusuhtumist ja eneseabitreeningut;
 • Pöörata suurt rõhku liikumisele, sportlikule tegevusele;Jagada teavet sotsiaalsfääri seadusandlusest;
 • Aidata kaasa kaua-aegsete haigete ja nende peresid puudutavate probleemide lahendamisele ja erivajaduste üldsusele teavitamisele;
 • Aktiivselt haarata ühingu tegevusse esmahaigestunud lastega pered. 
 
Seekordne talveseminari oli planeeritud 60. inimesele. Osavõtjaks registreerus 55 ühingu liiget. Kokku võttis üritusest osa 18. peret. Osalejatest 7 inimest (2 esmahaigestunud lapsega peret) olid ühingu korraldatud seminaril esmakordselt. 
 
Osalesid  ja loenguid pidasid:
 
 • SA TÜK Lastekliiniku reumatoloog dr. Hille Liivamägi.
 • Tartu Ülikooli arstiteaduskonna biokeemia instituudi juhataja, professor Mihkel Zilmer
 • SA TÜK Lastekliiniku psühholoog Külli Muug
 • SA TÜK Sisekliiniku arst dr. Marika Tammaru
 • SA TÜK Lastekliiniku füsoterapeudid Karin Tammik ja Karin Jesse
 • SA TÜK Lastekliiniku silmaarst dr. Piret Jüri
 • SA TÜK Stomatoloogiakliiniku ortotont  dr. Ülle Voog-Oras
 • Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuht Auli Lõoke 
 
Osalejatelt saadud tagasiside põhjal võib öelda, et loengud olid kasulikud ja uudsed. Eriliselt toodi välja ortotondi ja silmaarsti loengud, sest varem pole sellel alal ühingus lastevanematele teavitust jagatud.
 
Väga põhjalikuks ja kasulikuks pidasid lapsevanemad professor Mihkel Zilmeri loengut “Normaalne toitumine”. Professor rääkis toiduainetest, mida oleks kõige kasulikum süüa ja kuidas üldsegi toitu valmistada, et see oleks organismile kasulik. 
 
Aktiivselt kuulati M. Tammaru uuringu kokkuvõtet  patsientide heaolust. A. Lõoke rääkis liikumispuudega inimeste põletavatest probleemidest ja liikumispuudega lapsi puudutavatest seadustest tänapäeva Eesti Vabariigis. Lastereumatoloog H. Liivamägi viis soovijatele läbi individuaalse nõustamise. Füsoterapeudid viisid võimlemispalliga läbi näidistunni. Nad näitasid, kuidas kasutada palli nii, et see oleks kasulik ja ei teeks kurja liigestele ja lihastele. Esitati palju küsimusi ja tekkis arutelu. Paljud kasutasid võimalust kõigi loengupidajatega individuaalselt konsulteerida. 
 
Nii lapsed kui ka täiskasvanud said mõlemal päeval meisterdada pärlitest keesid, võtmehoidjaid, mobiiltelefoni kaunistusi, sõrmuseid ja kõrvarõngaid. Väga hästi võeti vastu Roosi Käsitööäri OÜ poolt korraldatud pärliloomade õpituba. Koju mindi omavalmistatud ämblike, sisalike ja skorpionidega. Pärlituba oligi seminarlaagri kõige populaarsem tegevuspaik nii laste kui ka täiskasvanute seas. Pärlitega “mängimine” on laagri kõige oodatum tegevus.
 
Õhtul mängisid lapsed lauamänge ja lustisid karaooke saatel.  Õhtul toimus vanemate vestlusring, kuidas haigusega toime on tuldud. Lapsevanemad mainisid, et oluline on hea kontakt ja tihe suhtlemine teiste haigete laste peredega. “Staažikatele” vanematele jätkus küsimusi varaste hommikutundideni.
 
Omaette vestlusring kujunes välja teismeliste noorte grupis. Noored said vabalt rääkida oma haigusest, probleemidest ja olla lihtsalt lõbusad.   Kokkuvõtvalt võib öelda, et pere- ja terviseseminari eesmärgid said täidetud. Osalejatelt talveseminari lõpus kogutud tagasiside põhjal võib öelda, et osalejad olid üritusega väga rahul ja soovisid traditsioonilise ürituse jätkumist. Saime hulk ettepanekuid edaspidisteks ürituste programmideks ja läbiviimiskohtadeks ning majandusküsimuste lahendamiseks. 

Astu liikmeks!

Täida ära meie liikmesks astumise avaldus Internetis, mille leiad siit, või lae alla avalduse .DOC fail siit, mille võid välja printida ja meile tavapostiga saata aadressile:
Nimi: Liigesehaigete Laste Ühing
Aadress: Lunini 6, 51014 Tartu
Digitaalallkirjastatuna võite saata meile avalduse .doc faili e-posti aadressile info@rhlny.ee

Meie ühingu liikmeks astumise maks on 3,20 eurot ning osamaks ehk aastamaks samuti 3,20 eurot. Maksu saab tasuda ülekandega ühingu arvelduskonto numbrile selgitusega „liikme nimi” ja „liikmemaks”: Swedbank 221005140870.

Kuidas Liigesehaigete Laste Ühingut toetada?

Selleks on mitu võimalust:

 • Oleme tänulikud rahalise toetuse eest, mille võib kanda meie arvelduskonto numbrile: Swedbank   EE 372200221005140870 
 • Et rohkem ära teha, vajame ka motiveeritud abilisi, kes aitaksid meid seminaride korraldamisel, sponsorite leidmisel, ideede pakkumisel uutel üritustel ja paljus muus. Oma ettepanekute ja küsimustega oled lahkelt oodatud ühendust võtma e-posti aadressil: info@rhlny.ee

Täname tehtud või veel tehtava panuse eest!
 

 

Logi sisse