"Mida võib ja mida ei või kroonilist liigesepõletikku põdev laps?"

CRIS PRUUNSILD
LASTEARST 
 
Kahtlemata on see perekonnale suur ehmatus, kui selgub, et lapsel on krooniline liigesepõletik. Sest rahva hulgas on levinud selline arvamus, et liigesepõletik on vanainimeste haigus.
 
Aga kui vaadata statistikat, siis näiteks aastatel 1999 – 2000 diagnoositi meil igal aastal keskmisel 100 uut juveniilse idiopaatilise artriidi ehk lapseea kroonilise liigesepõletiku juhtu. Ning oma epidemioloogilise uurimistööga oleme leidnud, et juveniilse idiopaatilise artriidi esmahaigestumise näitaja on meil 21,5 saja tuhande kuni 16aastase lapse kohta. Maailmas kõigub vastav näitaja 0,8-22 ja meie jääme oma 21,5 kahtlemata sinna ülemise piiri äärde.
 
 

Astu liikmeks!

Täida ära meie liikmesks astumise avaldus Internetis, mille leiad siit, või lae alla avalduse .DOC fail siit, mille võid välja printida ja meile tavapostiga saata aadressile:
Nimi: Liigesehaigete Laste Ühing
Aadress: Lunini 6, 51014 Tartu
Digitaalallkirjastatuna võite saata meile avalduse .doc faili e-posti aadressile info@rhlny.ee

Meie ühingu liikmeks astumise maks on 3,20 eurot ning osamaks ehk aastamaks samuti 3,20 eurot. Maksu saab tasuda ülekandega ühingu arvelduskonto numbrile selgitusega „liikme nimi” ja „liikmemaks”: Swedbank 221005140870.

Kuidas Liigesehaigete Laste Ühingut toetada?

Selleks on mitu võimalust:

  • Oleme tänulikud rahalise toetuse eest, mille võib kanda meie arvelduskonto numbrile: Swedbank   EE 372200221005140870 
  • Et rohkem ära teha, vajame ka motiveeritud abilisi, kes aitaksid meid seminaride korraldamisel, sponsorite leidmisel, ideede pakkumisel uutel üritustel ja paljus muus. Oma ettepanekute ja küsimustega oled lahkelt oodatud ühendust võtma e-posti aadressil: info@rhlny.ee

Täname tehtud või veel tehtava panuse eest!
 

 

Logi sisse