Vaime tervis

Lapsevanema roll on kodu ja kooli vahelises suhtluses iga lapse puhul väga oluline. Iga laps vajab tähelepanu ja iga lapsega on muresid. Kroonilist haigust põdeva lapsega on muret rohkem ja nad võivad vaja¬da eraldi tähelepanu. Kui Sinu juveniilset idiopaatilist artriiti põdev laps läheb kooli, siis püüdle selle poole, et kooli ja kodu vaheline kommunikatsioon oleks võimalikult vaba ja tõrgeteta.
 
  • Küsi! Mida rohkem Sa tead, seda paremini oled võimalikeks probleemideks ette valmistatud.
  • Kohtu oma lapse klassijuhatajaga väljaspool traditsioonilisi klassikoosolekuid jms. üritusi.
  • Uuri, kuidas teavitatakse Sind lapse edasijõudmisest koolis. Kas laps toob vastavaid tõendeid koju iga nädal? Kuidas on lood õppeveerandi ja -aasta kokkuvõtetega?
  • Kui näed probleemi või kahtlustad selle olemasolu, siis võta koheselt ühendust õpetajaga. Ära mine kohale ette teatamata, sest üllatusvisiidid tulenevad enamasti vähesest informatsioonist ega ole ausad õpetaja, lapsevanema ega ka lapse suhtes.
  • Osale koolielus! Lapsed, kelle vanemad on koolieluga mingil viisil seotud (nt. vabatahtlikena), saavad koolis paremini hakkama.
  • Kõrvalda barjäärid! Vaba suhtlemist takistavad teadmatus, hirmutamine, kaitsepositsiooni sissevõtmine ja ajaline surve.

 

Siit saad välja printida näidiskirja õpetajale, kooliarstile või direktorile, mida saad lapse isiklike andmetega täiendades kasutada kooli esmaseks informeerimiseks:
 
Näidiskiri algkooli õpetajale, kooliarstile või direktorile - vajuta allalaadimiseks siia
Näidiskiri keskkooli või põhikooli õpetajatele, kooliarstile või direktorile - vajuta allalaadimiseks siia

Astu liikmeks!

Täida ära meie liikmesks astumise avaldus Internetis, mille leiad siit, või lae alla avalduse .DOC fail siit, mille võid välja printida ja meile tavapostiga saata aadressile:
Nimi: Liigesehaigete Laste Ühing
Aadress: Lunini 6, 51014 Tartu
Digitaalallkirjastatuna võite saata meile avalduse .doc faili e-posti aadressile info@rhlny.ee

Meie ühingu liikmeks astumise maks on 3,20 eurot ning osamaks ehk aastamaks samuti 3,20 eurot. Maksu saab tasuda ülekandega ühingu arvelduskonto numbrile selgitusega „liikme nimi” ja „liikmemaks”: Swedbank 221005140870.

Kuidas Liigesehaigete Laste Ühingut toetada?

Selleks on mitu võimalust:

  • Oleme tänulikud rahalise toetuse eest, mille võib kanda meie arvelduskonto numbrile: Swedbank   EE 372200221005140870 
  • Et rohkem ära teha, vajame ka motiveeritud abilisi, kes aitaksid meid seminaride korraldamisel, sponsorite leidmisel, ideede pakkumisel uutel üritustel ja paljus muus. Oma ettepanekute ja küsimustega oled lahkelt oodatud ühendust võtma e-posti aadressil: info@rhlny.ee

Täname tehtud või veel tehtava panuse eest!
 

 

Logi sisse